Blog
Przejmij kontrolę nad swoimi pieniędzmi

14.01.2018

[Cykl] Finansowe lifehacki. [1] Wprowadzenie

Jesteśmy ludźmi a to sprawia, że emocje bardzo często wpływają na decyzje, które podejmujemy. Często bywa tak, że decyzje nie mają wiele wspólnego z racjonalnością i nawet sami nie potrafimy sobie odpowiedzieć dlaczego zachowaliśmy się w określony sposób, zrobiliśmy pewną rzecz tak a nie inaczej. Wpływ na to ma wiele czynników i uwarunkowań, ale ta emocjonalna złożoność prowadzi często do irracjonalnych zachowań.

Większość z nas nie jest ekspertami finansowymi, nie chce i nie potrzebuje znać reguł, które przynajmniej na początku drogi wydają się niezrozumiałe i trudne do zastosowania. Dlatego warto skupić się na rzeczach małych i prostych, które będą prowadziły do uporządkowania własnych finansów i zdrowych nawyków w tym obszarze. Nawet niewielkie działania zastosowane w różnych obszarach życia mogą złożyć się na odczuwalną zmianę i poprawę naszej sytuacji finansowej i jakości życia.

W związku z tym proponujemy cykl o lifehackach w finansach. Lifehacki to proste zasady, które wskażą nam jak trzymać właściwy azymut w obszarze finansów. Chcemy je zaprezentować jako łatwe do zapamiętania i zastosowania zasady, które wytrącą z ręki argument, że "finanse są trudne".

Nasze lifehacki można od razu zastosować lub skorzystać z nich w codziennych sytuacjach, wpłynąć na emocje, które bywają nie najlepszym doradcą i podejmować rozsądne decyzje finansowe.

Zapraszamy do śledzenia naszego cyklu.

Top