Blog
Przejmij kontrolę nad swoimi pieniędzmi

09.01.2019

7 powodów dlaczego zarządzanie własnymi finansami jest podobne do gry w badmintona czyli czego uczy sport i jak to wykorzystać w finansach

Zarządzanie własnym pieniędzmi to ciężki "kawałek chleba". Począwszy od ich zarobienia po wydanie, choć ten ostatni element akurat wydaje się najmniej skomplikowany. Czy cały ten proces można porównać z uprawianiem sportu? Otóż, wg mnie tak.
24.12.2018

Coraz bliżej święta

"Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta" to tekst, który brzmi nam uszach często w tych ostatnich dniach wraz z kolejnymi reklamami, które słyszymy i widzimy w Internecie, tv, radiu czy na licznych bilbordach. Dlaczego tak jest? Firmy używają tego okresu i emocji, które wzbudza, aby zwielokrotnić swoje przychody kusząc nas na zakup kolejnych produktów i przedmiotów, mających sprawić, że te święta będą wyjątkowe.
07.12.2018

Po kredyt mieszkaniowy do banku czy do pośrednika?

Poniższy wiedza jest kluczowa dla każdego kto myśli o nowym mieszkaniu, domu, ale nie ma wystarczających środków własnych i musi się brać pod uwagę skorzystanie z kredytu mieszkaniowego zwanego też hipotecznym. W takiej sytuacji stajemy przed wyborem ? gdzie pójść po kredyt, mając do wyboru wizytę bezpośrednio w banku lub skorzystanie z usług pośrednika kredytowego.
30.11.2018

Zasada 30/30/20 w kredytach mieszkaniowych

Przymierzając się do zakupu nieruchomości i zaciągnięciu kredytu na ten cel najczęściej mamy pewne wątpliwości i obawy czy poradzimy sobie z jego spłatą.

23.11.2018

Kredyt mieszkaniowy - dlaczego warto

W pewnym momencie naszego życia stajemy przed ważnymi decyzjami dotyczącymi miejsca w którym chcemy mieszkać. Dzieje się to najczęściej w momencie kiedy po okresie edukacji zaczynamy karierę zawodową, rozpoczynamy wspólne życie z drugą osobą czy też później, gdy dojrzewamy do takich decyzji.
30.06.2018

Wzór na spokój w finansach osobistych

Jako ludzie posiadamy umiejętność komplikowania spraw, które w swojej istocie są proste. Każdą rzecz, każdą dziedzinę możemy zrobić większą, bardziej złożoną i skomplikowaną. Takie działania jednak wcale nie muszą powodować, że coś staje się lepsze. Wręcz przeciwnie, ta złożoność sprawia, że czujemy się coraz bardziej zagubieni w sprawach, które w swej naturze są proste. Tak jak w życiu, tak też w finansach zastosowanie się do jasnych, prostych reguł sprawia, że docieramy do istoty zagadnienia wydobywając to co jest najważniejsze i najistotniejsze.

04.02.2018

[Cykl] Finansowe lifehacki. [5] Najpierw zapłać sobie

Kontynuujemy nasz cykl o finansowych lifehakach ? dzisiaj o prostej metodzie, która zautomatyzuje nasze oszczędności. Zapraszamy na bloga
29.01.2018

[Cykl] Finansowe lifehacki. [4] Klin finansowy

Rok 2018 ma być rekordowym jeżeli chodzi o podwyżki wynagrodzeń. Co zrobić, żeby podwyżka realnie przyczyniła do poprawy naszej sytuacji finansowej? O tym w dzisiejszym wpisie na blogu.
23.01.2018

[Cykl] Finansowe lifehacki. [3] Podział budżetu. Zasada 50/30/20 i 80/20

Pierwszym i najbardziej podstawowym kroki w zarządzaniu swoimi pieniędzmi jest budżet. Jego właściwa konstrukcja umożliwi rozdysponowanie pieniędzy i ułatwi oszczędzanie. Nie zawsze jest to proste szczególnie na początku, chyba, że znamy kolejny lifehack. Jaki, o tym przeczytacie na blogu.
16.01.2018

[Cykl] Finansowe lifehacki. [2] Fundusz Bezpieczeństwa

Kluczem do mądrych decyzji finansowych jest brak emocji i jak najmniejszy poziom stresu związany ze swoimi finansami. Istotną rolę w tym obszarze odgrywa Fundusz Bezpieczeństwa. Co to takiego i do czego służy do przeczytania na blogu.

14.01.2018

[Cykl] Finansowe lifehacki. [1] Wprowadzenie

Mądre Finanse rozpoczynają cykl krótkich wpisów o lifehackach w świecie finansów. Czym są lifehacki? To zestawy prostych trików, których celem jest niejako "hackowanie" czynności i zadań do wykonania. Ich właściwe zastosowanie ma sprawić, że to co mamy do zrobienia zostanie wykonane sprawnie i efektywnie. Czy Lifehacki dotyczą dziedziny finansów? Oczywiście, że tak i właśnie dlatego powstał ten cykl.

Zapraszamy do lektury.
31.12.2015

Skuteczne postanowienia noworoczne

W ten ostatni dzień roku część z nas podejmuje nowe postanowienia noworoczne. Nowy Rok ma tę szczególną zaletę, że pozwala symbolicznie oddzielać przeszłość od przyszłości. Z jednej strony odcinamy się od starego, uzmysłowiając sobie jakie dziedziny życia nie były w naszym wykonaniu najlepsze, z drugiej planujemy zmiany, które będą dla nas korzystne. Niestety, statystycznie tylko 8% postanowień zostaje trwale wdrożonych w życie. Dzieje się tak dlatego, że często nasze postanowienia są zbyt ogóle (schudnę, zacznę oszczędzać) lub ich wdrożenie jest bardzo radykalne a my nie mamy odpowiedniego planu na ich skuteczną realizację (przestanę palić).

Top